O nas

Niepubliczne Przedszkole „Bambino” zrodziło się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Praca w Niepublicznym Przedszkolu „Bambino” realizowana jest przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną w oparciu o programy wychowania przedszkolnego z uwzględnieniem obszarów rozwoju dziecka: fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego.

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Poprzez proces opieki, wychowania i nauczania,wspieramy dziecko w odkrywaniu własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzeniu doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. Konsekwencją takiego wsparcia jest dojrzałość do podjęcia nauki w pierwszym etapie edukacji.

W Niepublicznym Przedszkolu „Bambino” do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie, nie stosujemy przymusu, dostrzegamy potrzeby oraz możliwości naszych podopiecznych. W związku z powyższym rodzaje aktywności, ćwiczenia oraz zabawy dostosowujemy do potrzeb każdego przedszkolaka, tak, aby zapewnić jego zrównoważony i najefektywniejszy rozwój intelektualny, emocjonalny, społeczny i ruchowy. Dążymy więc do wielostronnego rozwoju naszych przedszkolaków.

Zajęcia dodatkowe realizowane przez nasze przedszkole to nie tylko nauka, ale i zabawa, poszukiwanie przez dzieci pasji, a później pielęgnowanie ich. Realizujemy szereg zajęć, są to m.in. zajęcia z edukacji języka ojczystego, zajęcia z języka nowożytnego (język angielski, niemiecki, hiszpański), zajęcia matematyczne, przyrodniczo-społeczne, warsztaty edukacyjne prowadzone przez Pomysłową Fabrykę Yellow Park, audycje umuzykalniające organizowane przez muzyków z Filharmonii Koszalińskiej, przedstawienia teatralne, zajęcia muzealne, sportowe, taneczne,logopedyczne oraz wycieczki.

Nasze sale są wielofunkcyjne, duże, jasne, wysokie, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne. W salach zajęć znajdują się kolorowe meble, stoliki i krzesełka przystosowane do wzrostu i potrzeb dzieci. Do wyposażenia sal zajęć należą również meble, wchodzące w skład kącików tematycznych, a także telewizory z dostępem do internetu w celu prowadzenia zajęć multimedialnych. Ponadto, sale wyposażone zostały również w niezależne systemy audio. Na regałach znajdują się liczne zabawki, zestawy gier, układanek, puzzli, różnego koloru i kształtu klocki. W rozwoju nadrzędną funkcję pełni „Dom Książki”, bogaty zbiór literatury dla dzieci. Ponadto, nasi podopieczni stale dbają o „Kącik Botaniczny”, gdzie rosną liczne rośliny i sadzonki. W przedszkolu stawiamy na intensyfikacje procesu budowania odpowiedzialności poprzez opiekę nad rybkami w akwarium.

Przedszkole posiada również piękny plac zabaw wyposażony w monitoring, w pełni ogrodzony, bezpieczny, odizolowany od osób postronnych. Przeznaczony zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Podłoże wyłożone jest specjalną, miękką nawierzchnią zwaną tartanem, przez co jest ona bezpieczna dla dzieci. Przedszkolaki znajdą na placu zabaw, oprócz ślizgawek i sprężynowych bujaków, dużą piaskownicę, zabawę w kółko i krzyżyk, tablicę do rysowania, wysoką wieżę i zjeżdżalnię, huśtawki, stół do ping- ponga, wokół znajdują się ławki.

Przedszkole wyposaża podopiecznych w komplet podręczników, ponadto zapewnia ubezpieczenie oraz stały dostęp do świeżych owoców i wody.

Nasze przedszkole to WIELKA RODZINA!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!